Uzbudljivo u Višegradu- Sutjeska preokrenula minus 18, ali ipak poražena

Košarkaši Sutjeske poraženi su sinoć u Višegradu od domaće Varde rezultatom 80:77 u petom kolu Prve lige Republike Srpske.

Komšije sa Drine još jednom su odigrali izjednačenu i uzbudljivu utakmicu.

Sutjeska je dobro startovala, povela sa 10:6, a onda domaćin preuzima stvar u svoje ruke. Varda krajem prve i početkom druge četvrtine pravi dvocifrenu prednost, koja je bila najveća u četrtom minutu druge dionice, plus 18 za domaćina- na semaforu je pisalo 33:15.

Fočaci su, ipak, uspjeli do kraja poluvremena da spuste razliku na osam poena- na odmor se otišlo pri rezultatu 40:32.

U drugom poluvremenu prava drama.

Sutjeska u trećoj četvrtini uspijeva, najviše zahvaljujući trojkama Stefana Živanovića, da sustigne prednost domaćina, a krajem te dionice i da povede 55:56 pogotkom Ivana Radovića.

U četvrtoj četvrtini vodila se velika borba, prava rezultatska klackalica, a više sreće imao je domaćin koji na kraju slavi sa tri poena razlike 80:77.

Višegrađane je do pobjede predvodio Stefan Ivanović sa 24 poena, dok je u timu Sutjeske najbolji bio Stefan Živanović sa poenom manje.

U Vardi su još četvorica igrača imala dvocifren učinak -Nemanja Stanimirović 14, Milenko Frganja 12, Goran Bodiroga i Pavle Jokić po 11 poena.

Kod Fočaka, Aleksandar Tunguz je ubacio 17, a Vladan Radović 13 poena.

Izvor: Radio Foča