Sutjeska slavila u Istočnom Sarajevu

Košarkaši Sutjeske zabilježili su pobjedu u prvom kolu Prvenstva Republike Srpske. Oni su u Istočnom Sarajevu u neizvjesnoj završnici savladali ekipu Slavije rezultatom 53:57.

Naši momci su od početka kontrolisali meč, igrali raznovrsno i brzo stekli veliku prednost. Tada se činilo da će ekipa Sutjeske slaviti bez problema. Prednost je konstantno rasla do maksimalnih 22:39, koliki je bio rezultat sredinom treće četvrtine.Tada su košarkaši Slavije zaigrali bolje, iskoristili greške u napadu našeg tima i prednost se polako topila.

Na dva minuta do kraja utakmice Slavija je uspjela da poravna rezultat (53:53). Poslije toga nekoliko napada na obje strane bili su bez poena. Na 20 sekundi do kraja, Sladoje krade loptu na centru igrališta i kreće u kontra napad. Ašanin pravi prekršaj za 2 slobodna bacanja, koje najbolji igrač utakmice koristi i dovodi Sutjesku u vođstvo. Slavija je krenula u napad po izjednačenje, ali je u reketu sjajno opet reagovao Sladoje, izblokiravši jednog igrača domaće ekipe. Lopta je došla do Tunguza, koji je fauliran i na drugoj strani sa linije slobodnih bacanja postavlja konačan rezultat.

Najefikasniji na utakmici bio je pomenuti Nemanja Sladoje, koji je uz 16 poena imao 9 skokova i 4 blokade. Živanović je postigao 10 poena, a Tunguz i Mrković 9, odnosno 8.

U domaćoj ekipi istakli su se Ašanin sa 11 poena i 8 skokova, Macan je postigao 10 poena, a Pilindravić je uz 8 poena imao i 11 skokova.

Sutjeska u sljedećem kolu dočekuje novog prvoligaša ekipu Obilića.