Sutjeska savladala Student Igokeu

U odloženom meču 12. kola Prve lige Republike Srpske, košarkaši Sutjeske savladali su sinoć na svom terenu Student Igokeu rezultatom 83:73.

U izuzetno kvalitetnom, zanimljivom i prilično izjednačenom susretu, pobjednik je odlučen u posljednjih šest minuta kada je Sutjeska čvrstom odbranom, brzim kontrama i preciznim šutem za tri poena uspjela da slomi otpor mlade, ali izuzetno talentovane ekipe Student Igokee.

Po četvrtinama je bilo 20:20, 16:17, 25:23 i 22:13.

Još jednom je briljirao Stefan Živanović, koji je sa 28 poena bio najefikasniji igrač susreta, a na dva minuta prije kraja, kada se rezultat lomio, ubacio je dvije uzastopne trojke.

Odličan je sa 25 postignutih poena bio i centar Sutjeske Mrđan Mrković, koji je iskoristio to što je krupniji i fizički jači od protivničkih centara, pa je dosta napada Sutjeske išlo preko njega.

Dvocifren učinak u pobjedničkom sastavu imao je i Stefan Radović 13 poena.

U gostujućoj ekipi bolji od ostalih bio je Nemanja Nikolić sa 18 oena.

„Čestitke mladoj ekipi Igokee, koja je odigrala veoma dobro. Mi smo u meč ušli stegnuto, a na poluvremenu smo naravili dobar sastanak u svlačionici i odlučili da u drugom poluvremenu odigramo dosta agresivnije, da pokušamo da zaustavimo skok u napadu ekipe Igokee i u tom smo u dobrom dijelu uspjeli, a pogodili smo i otvorene šuteve. U pripremi utakmice smo radili da napadnemo preko Mrkovića i mislim da je ovo prvi put da smo čitavu utakmicu tome bili dosljedni što je donijelo rezultat. Što se tiče Živanovića, on je naš najbolji igrač u ovoj sezoni. U prvom poluvremenu je imao šut za tri poena 7:0, ali svi smo bili složni na poluvremenu da on treba da nastavi da šutira i to je uz Mrkovića presudilo takmicu“, rekao je nakon utakmice trener Sutjeske Milenko Ivanović.

On se zahvalio fočanskoj publici na velikoj posjeti i odličnom navijanju.

Pobjeda protiv podmlatka člana ABA lige je deveti trijumf Fočacima u ovoj sezoni, sa kojim su, uz 10 poraza, ostali na sedmom mjestu.

Student Igokea doživjela je osmi poraz, ali je sa 11 pobjeda ostala na petom mjestu prvoligaške tabele.

U 20. kolu, u subotu 17. marta, Sutjeska će u Gradskoj dvorani u Foči ugostiti Slaviju iz Istočnog Sarajeva.

Izvor: Radio Foča