Poraz Sutjeske u Banjaluci

Košarkaši Borca zabilježili su sinoć jubilarnu, 10. pobjedu u tekućoj sezoni Prve lige Republike Srpske savladavši u dvorani Borik ekipu Sutheske iz Foče rezultatom 93:80. Tim trebinjskog Leotara sinoć je u dvorani u Višegradu nadigrao domaću Vardu HE i trijumfovao rezultatom 66:86, te će Banjalučani i Trebinjci, jedine neporažene ekipe u šampionatu RS, predstojećeg vikenda u direktnom obračunu, u dvorani Miloš Mrdić, odlučiti o tome koja će ekipa drugi dio sezone, koji počinje 20. januara, dočekati na liderskoj poziciji.

Borac je veoma dobro, u napadačkom smislu, odigrao prvih 10 minuta, predvođen plejmejkerom Vanjom Samardžićem, koji je postigao prvih 7 Borčevih a ukupno 11 poena u ovoj četvrtini. Fočaci su u drugom desetominutnom periodu spremili odgovor, u liku Stefana Živanovića, koji je u ovom kvartalu postigao 13 poena, od čega 3 trojke, zahvaljujući čemu su Fočaci na odmor između dva poluvremena otišli pri minusu od samo dva poena (45:43).

Polovinom treće dionice igrači Milenka Ivanovića su za Borcem zaostajali tri koraka (52:49), nakon čega su domaći, serijom 11:2, odmakli gostima na 11 poena (63:52), a u finišu ovog perioda vezali četiri trojke za ugodnih +13 (71:58).

Odlično odigrana druga polovina treće dionice od strane igrača u crveno-plavim dresovima demoralisala je igrače Sutjeske, koji su krenuli da posustaju u trci za domaćim košarkašima. Isti su osjetili trenutak da prelome meč: vrlo brzo je Borac, poenima povratnika u tim nakon povrede skočnog zgloba Arsenija Vučkovića, stekli prednost od 18 poena (80:62), a nešto kasnije, poenima najefikasnijeg pojedinca u našoj ekipi Vanje Samardžića, prednost je iznosila 20 poena (84:64), a poenima Nebojše Nikolića stiglo se do maksimalnih +21 (90:69) na 3 minuta do kraja utakmice.

Kao što smo rekli, najefikasniji pojedinac u ekipi Borca bio je Vanja Samardžić, koji je gostima “isporučio” 26 poena, dok je drugi strijelac ekipe bio Arsenije Vučković sa 21 poenom. Gostima nije pomogla ni sjajna partija kapitena Stefana Živanovića, koji je od 80 poena svog tima postigao čak 42, od čega 6 trojki.

BORAC – SUTJESKA 93:80 (31:23, 14:20, 26:15, 22:22)
dvorana: Borik, gledalaca: 500, sudije: Željko Petković, Aleksandar Seferović i Bojan Kosić.

BORAC: Dragičević, Nikolić 16, Barbarez 4, Aničić 3, P. Lončar 8, Putnik 2, S. Lončar 3, Pucar, Samardžić 26, Stupar 3, Ćulum 7, Vučković 21. Trener: Bojan Božić.
SUTJESKA: M. Radović, Vrećo, Ivanković 12, Kapuran 14, Vuković 10, Radović 2, Živanović 42, Drakul, Radanović. Trener: Milenko Ivanović.

Izvor: borac-sport, foto: borac-sport