Finalna serija se nastavlja

Napisao
Ocenite ovaj članak
(0 Glasova)

Košarkaši Sutjeske savladali su u Bijeljini ekipu Radnika rezultatom 69:71. Na taj način naš tim je produžio seriju, koja će biti nastavljena u subotu od 19 časova u Foči. Trenutni rezultat je 2:1 u korist Radnika.

Naši košarkaši su odlično otvorili utakmicu i prvi period igre riješili u svoju korist rezultatom 25:15. U drugoj četvrtini Radnik se vratio u meč, i pred kraj četvrtine izjednačio rezultat. Ipak, Sutjeska se opet odvaja i na odmor odlazi sa 4 poena prednosti (36:40). Drugo poluvrijeme Bijeljinci su krenuli furiozno i brzo preokrenuli rezultat, dobili ovu četvrtinu rezultatom 24:15, te pred posljednju četvrtinu imali 5 poena prednosti (60:55). Tada su mnogi, pa i igrači Radnika, vjerovatno pomislili kako će utakmica otići u istom smjeru kao i prve dvije u ovoj finalnoj seriji, kada igrači Sutjeske nisu imali snage da završe utakmicu na pravi način. Ipak, naši momci su odlično odigrali posljednji period. U 6 minuta igre u četvrtoj četvrtini Radnik je postigao samo 2 poena. Sutjeska je preokrenula rezultat, a na 2 minuta prije kraja imala velikih 6 poena prednosti (62:68). Nisu se predavali domaći, smanjili su zaostatak pola minute pred kraj na 2 poena. Sutjeska je imala priliku da riješi pitanje pobjednika 20 sekundi prije kraja, ali je Ivan Radović promašio oba slobodna bacanja. Na drugoj strani revanširao mu se Kokoruš, pa je pobjeda pripala našem timu.

Sutjesku je do pobjede predvodio Kaluđerović sa 23 poena i 10 skokova. Pratio ga je Ivan Radović sa 15 postignutih poena. Najbolji u redovima Radnika bio je Kokoruš sa 20 postignutih poena.

Trener Sutjeske Milenko Ivanović je za Radio Foču izjavio:

„Čitava ekipa je vjerovala da uz bolju igru možemo da iznenadimo domaćina. Zahvalio bih se igračima koji su dali zadnji atom snage. Igrali smo sa osmoricom, opet smo imali mali broj igralča u rotaciji. U drugom poluvremenu smo bili dosta umorni, ali smo uz nadljudske napore i podršku  publike uspjeli da savladamo Radnik. Pokušali smo da maksimalno rasteretimo Filipa Kaluđerovića, tako što smo ga u prvom poluvremenu poštedjeli kroz zonsku odbranu i kroz druge igrače koji su čuvali najboljeg igrača Radnika Kokoruša, u namjeri da ga Kaluđerović zaustavi u drugom poluvremenu. Mislim da smo uspjeli u tome i da je to i bio ključ naše pobjede, jer je Filip u drugom poluvremenu imao svježinu i onog momenta kada je uzeo da čuva Kokoruša napravili smo preokret i kroz njegovu odbranu smo došli do pobjede. Značio nam je dosta i Goran Bodiroga, sinoć se vidjelo koliko nam je nedostajao u prošloj utakmici“, kaže Ivanović.

Sutjeska u Bijeljini nije bila bez podrške svojih vjernih navijača. Grupa mladića iz Foče nije žalila da prevali put do Semberije da bi pomogla svojim ljubimcima.

„Zahvalio bih se svima koji su došli u Bijeljinu da nas bodre. U situaciji kada je Radnik vodio 2:0 u pobjedama, malo ko je vjerovao da možemo doći do pobjede, a ti ljudi su nas od prvog do zadnjeg minuta bodrili i vjerovali u nas. Drago mi je što smo mogli da zajedno proslavimo veliku pobjedu“.

U Bijeljini je već sve bilo spremno za proslavu titule.

„To je bio neki dodatni motiv našoj ekipi, kada smo vidjeli da je u dvorani sve spremno da se podigne pehar. Mislim da su oni bili uvjereni u pobjedu, da ne postoji ni promil šanse da izgube, što je dodatno motivisalo naše igrače, pa smo iz nekog inata odigrali maksimalno borbeno“, sabira utiske iz Bijeljine trener Fočaka.

Četvrti meč finala igra se u Gradskoj dvorani u Foči, u nedjelju, 4. juna.

„Očekujemo tešku utakmicu, ali ja vjerujem u svoju ekipu. Sinoć su vidjeli da mogu da igraju protiv Radnika i na njegovom terenu. Mislim da smo blizu majstorice, koja bi bila kruna sezone za našu ekipu. Vjerujemo da će dvorana biti puna i sat vremena prije početka utakmice, toliko smo dobili poruka i poziva, svi su oduševljeni i svi jedva čekaju da utakmica počne. Nadam se da ćemo uspjeti da se smirimo, da ne izgorimo u velikoj želji, da uđemo skoncetrisano i iskoristimo domaći teren na pravi način“, zaključio je Ivanović.