Sutjeska u finalu plej-ofa, Ivanovićevo veče za pamćenje

Napisao
Ocenite ovaj članak
(0 Glasova)

Košarkaši Sutjeske plasirali su se u finale plej-ofa Prve lige Republike Srpske, savladavši u majstorici na svom terenu ekipu Prijedora 59:52.

Nošena velikom podrškom sa prepunih tribina, Sutjeska je od starta krenula silovito, povela 10:0 i dvocifrenu prednost održavala sve do pred kraj susreta.

Zahvaljujući odličnoj igri u odbrani i izuzetno preciznom šutu za tri poena, Sutjeska je prvu četvrtinu dobila ubjedljivo sa 23:7.

U drugoj četvrtini je bilo i plus 17 za Sutjesku, a na odmor se otišlo sa 11 poena razlike 32:21.

Sutjeska je i u trećoj četvrtini uspjela da zadrži dvocifrenu prednost, da bi se u posljednju dionicu ušlo rezultatom 51:38.

Domaći tim tada je potpuno stao, a uporni gosti su se, koš po koš primicali. Napravili su seriju 13:2, pa su na tri minuta prije kraja meča prišli na svega koš razlike 53:51.

Fočaci su se tada trgli i ponovo zaigrali veoma agresivno u odbrani, proradio je i skok u napadu, pa je domaćin, ipak, mirno priveo utakmicu kraju za plasman u finale i veliko slavlje sa svojim navijačima.

Najefikasniji igrač u pobjedničkoj ekipi bio je sedamnaestogodišnji Vladan Radović sa 14 poena. Goran Bodiroga i Filip Kaluđerović su ubacili po 12 koševa.

U poraženoj ekipi, Nemanja Bilanović je sa 18 poena bio najefikasniji igrač utakmice, dok je Srđan Stakić ubacio 10 poena.

Trener Prijedora Danilo Palalić čestitao je Sutjesci plasman u finale.

„Sutjeska je, ipak, kvalitetnija ekipa od nas, imaju veću širinu u napadu i čestitam im zalsuženi plasman u finale. Pokušali smo da im otežamo taj put, što smo u prvoj utakmici uspjeli. U drugom meču smo propustili šansu pred svojom publikom, kada se Sutjeska vratila dobrom igrom. Večeras je nošena publikom dobro otvorila meč, ali moram da čestitam i svojim igračima što nisu odustajali ni jednog momenta. Pred ovoliko ljudi da napravimo ovakav jedan povratak i dođemop bukvalno na jednu loptu, da smo odbranili taj napad, moglo je svašta da bude. Došli smo sa osam igrača, neki su bolesni, neki povrijeđeni, ali to ne umanjuje zasluženu pobjedu Sutjeske, kojoj želim puno sreće u finalu“, rekao je Palalić.

Sutjeska je na korak od povratka u Premijer ligu BiH, a njenom treneru Milenku Ivanoviću plasman u finale najveći je uspjeh u trenerskoj karijeri.

„Čestitam svojoj ekipi na velikom rezultatu. Imali smo dosta problema tokom sezone, ali smo uspjeli da zbijemo redove, da odigramo dobro i uz fantastičnu podršku publike, kojoj se neizmjerno zahvaljujem, da dođemo do finala. Čestitam i Prijedoru na dobrim utakmicama, odlučila je jedna ili dvije lopte. Dobro smo otvorili meč, poslije smo jednostavno stali, kao da smo pomislili da je utakmica gotova. Prijedor je borbena ekipa, igrali su do kraja, došli na dva razlike, ali smo nekako uz zonsku odbranu uspjeli da odbranimo tri-četiri napada i da poentiramo preko naših centara“, rekao je Ivanović.

Sinoćnji praznik košarke u Foči upotpunio je romantični čin trenera Ivanovića, koji je imao dvostruki razlog za slavlje. Pred početak meča, odvažio se da na parketu zaprosi svoju dugogodišnju djevojku Slađanu Nogović, koja je uz ovacije sa tribina prihvatila vjerenički prsten.

“Devet godina smo u vezi i dugo sam planirao ovo da izvedem na utakmici i jednostavno sam osjetio da je ovo bio pravi trenutak. Hvala publici na aplauzima i podršci. Ona nije znala, ali je predosjećala, valjda ta ženska intuicija, juče me je pitala, da to neće nešto biti, rekao sam joj neće ništa, nekako sam uspio da sakrijem”, rekao je nakon meča Ivanović.

Finale plej-ofa između Radnika i Sutjeske počinje za tri dana. Igraće se na tri pobjede, a prednost domaćeg terena ima Radnik, pa će se u slučaju da rezultat bude 2:2 majstorica igrati u Bijeljini.

„Dvije utakmice smo igrali u ovoj sezoni i obje su bile sa malom razlikom, oni su nas dobili sa dva poena razlike, a mi njih sa tri. Mislim da su ekipe podjednakog kvaliteta, možda su šanse 60:40 za Radnik zbog prednosti domaćeg terena“, rekao je Ivanović.

Prva utakmica igra se u subotu, 20. maja u Bijeljini, a drugi meč je u srijedu, 24. maja u Foči.