• Generacija koja je igrala drugu saveznu ligu bivše Jugoslavije
  • Odlična atmosfera i pune tribine na utakmicama Sutjeske
  • Ekipa Sutjeske u sezoni 2015/2016
  • Prvaci Republike Srpske u sezoni 2009/2010
  • Slavlje na terenu posle finalne utakmice protiv ekipe Bratunca
sreda, 03 maj 2017 14:38

Trener Sutjeske o tekućoj sezoni

Napisao
Ocenite ovaj članak
(0 Glasova)

Završen je regularni dio sezone Prvenstva Republike Srpske. Sutjeska je pobjedom u Sokocu ovaj dio takmičenja završila na drugom mjestu iza Radnika iz Biljeljine. Na trećem mjestu je Prijedor, četvrta je ekipa Sokoca. Ove četiri ekipe nastavljaju borbu za prvaka Republike Srpske i plasman u Premjer ligu. O aktuelnoj sezoni pričali smo sa trenerom Sutjeske, Milenkom Ivanovićem.

Kako ocjenjujete dosadašnji dio sezone? Čime ste zadovoljni, a čime ne?

Mi smo iz raznoraznih razloga u sezonu ušli dosta kasno. Sa treninzima smo počeli 20-tak dana prije početka prvenstva. Pored igrača iz prethodne sezone uspjeli smo da dogovorimo povratak Stefana Živanovica iz Radnika, na poziciji plejmejkera smo doveli iskusnog Andriju Đerica iz višegradske Varde i posljednjeg dana prelaznog roka, zbog odlaska Stefana Radovića u Leotar, bili smo prinuđeni da reagujemo i doveden je Filip Kaluđerović iz Novog Sada. Naš cilj na početku sezone bio je da pobjeđujemo na domaćem parketu, a da na strani pokušamo da igramo što bolje i da uzmemo bodove protiv ekipa iz donjeg dijela tabele. Znali smo da će nas to dovesti do plejofa. Kako smo planirali tako je i bilo. Jedina smo ekipa uz Radnik koja u regularnom dijelu sezone nije izgubila nijednu utakmicu na domaćem parketu i sa time sam jako zadovoljan. S druge strane, nezadovoljan sam nekim gostujućim utakmicama koje smo iz različitih razloga odigrali loše. Mislim da smo u tim utakmicama mogli odigrati dosta bolje i da bismo se kroz pobjede u tim utakmicama uključili u borbu za prvu poziciju sa ekipom Radnika. Međutim, kad se uzme u obzir kroz šta smo sve prošli, moram istaći da sam veoma zadovoljan i plasmanom na drugu poziciju.

Sutjeska je izgubila neke utakmice koje su u glavama igrača vjerovatno bile već dobijene. Vaš komentar?

Pa generalno u sportu su najteže utakmice upravo one koje se smatraju unaprijed dobijenim. Sigurno znam da mi u stručnom štabu nismo potcijenili nijednu ekipu i da smo na isti način prilazili svakoj utakmici i maksimalno poštovali svakog protivnika. Ali nije uvijek lako to prenijeti na ekipu. Bilo je iznenađujućih poraza na strani kao npr. od ekipe Kozare, Slavije, Borca. Po tabeli, to su utakmice koje se nisu smjele izgubiti ali se tu pitaju i naši protivnici. Zbog našeg plasmana na tabeli svi su bili motivisani da nas pobjede i tim pobjedama na neki način preokrenu sezonu. Mislim da su Slavija i Borac kroz baš te pobjede protiv nas uspjeli da se podignu i privedu sezonu kraju na pravi način. Generalno, nigdje ove sezone nije bilo lako gostovati, ekipe su približnog kvaliteta što govore i neki iznenađujući rezultati tokom sezone.

U određenom broju utakmica bilo je dosta oscilacija u igri. U nekim je Vaš tim vodio sa velikom razlikom pa na kraju izgubio, a bilo je i obrnutih situacija.

Upravo te oscilacije su bile najveći problem u toku regularnog dijela sezone. U jednom momentu igramo jako dobro, a onda nam se desi neobjašnjiv pad i jednostavno kao da zaboravimo da igramo košarku. Moram da priznam i da budem iskren i samokritičan, i sam sam dosta mlad i neiskusan trener i sigurno da sam ja i neke moje odluke u nekim utakmicama bili razlog upravo tih oscilacija o kojim pričamo. Sa druge strane mislim da ove sezone imamo dosta igrača koji se po prvi put susreću sa ozbiljnijim ulogama u našoj ekipi i da je sve to uticalo na te neke oscilacije. Ali bilo je i dosta utakmica koje smo kontrolisali čitavih 40 minuta i igrali jako dobro, kao i utakmica u kojima smo pokazali karakter tako što smo se vraćali iz dvocifrenog minusa i pobjeđivali. Sve je to sastavni dio sporta.

Kako ste zadovoljni učinkom mladih igrača Sutjeske? Posebno mislimo na igrače na spoljnim pozicijama koji su dobili mnogo više minuta poslije odlaska plejmejkera Đerića?

Mislim da smo u velikom problemu što se tiče mladih igrača zbog nekih stvari na koje nismo mogli da utičemo. Na početku sezone su nas napustila trojica mladih igrača koja su trebala da budu nosioci igre u ovoj sezoni. Tu prije svega mislim na Stefana Radovića koji je presao u trebinjski Leotar, Milanka Kapurana koji je dobio posao u Sarajevu i Darka Kalajdžća koji je otišao na studije u Novi Sad. U toku sezone napustio nas je i mladi centar Đorđe Savić koji je prešao u Igokeu. Sve su to igrači koji su prošli mlađe selekcije našeg kluba i uz Dejana Radovića, Vladana Radovića, Bojana Vukovića i Matiju Arsenovića bili planirani da budu okosnica Sutjeske u narednom periodu. Takođe, naš klub je ove sezone napustio još jedan talentovani košarkaš koji bi već ove sezone bio priključen prvom timu. Radi se o Milutinu Ostojiću koji je prešao u beogradsku Crvenu Zvezdu. Sve ovo bi u mnogo većim klubovima i sredinama bio problem, a možete misliti za malu sredinu kao što je Foča šta znači kada u jednom momentu ostanete bez toliko talentovanih igrača. Što se tiče mladih igrača koji su trenutno tu uz ekipu moram da kažem da sam jako zadovoljan onim što pokazuju ove sezone. Vladan Radović je odlaskom Đerića dobio veliku slobodu i minutažu, ali naravno i odgovornost. On se jako dobro nosi sa tom ulogom. Iz utakmice u utakmicu napreduje i mislim da će na kraju sezone biti mnogo bolji igrač nego što je bio na početku. Matija Arsenović je momak koji jako dobro trenira cijele sezone. Imao je mnogo dobrih utakmica i zaista moram da ga pohvalim za sve što pruža ove godine. Takodje, za Bojana Vukovića imam samo riječi hvale. Momak koji je ove sezone mnogo puta igrao povrijeđen, uvijek daje svoj maksimum i postao je važan dio ekipe. Imao je jako dobrih utakmica. Svojom odbranom zaustavljao je mnogo starije i iskusnije igrače i ja sam jako zadovoljan sa njim. Nadam se da će sada u najvažnijim utakmicama biti pravi i da će opravdati sve ovo što sam rekao o njima.

Polufinalna serija prvenstva počinje u nedjelju. Sutjeska se sastaje sa ekipom Prijedora, koju vjerovatno odlično poznajete kao i oni vas. Da li može biti nekih iznenađenja?

Očekuje nas jako teška polufinalna serija protiv odlične ekipe Prijedora. Mnogo poštujem njihovog trenera i mog kolegu Danila Palalića. Pokazao je prošle godine da umije da motiviše i spremi ekipu za najvažnije utakmice u sezoni i tako će biti i sad. Jako dobro poznajemo ekipu Prijedora i znamo odakle nam prijeti najveća opasnost. Takođe i oni nas dosta dobro poznaju pa neće biti nekih velikih iznenađenja. Ove sezone odigrali smo dvije različite utakmice. U prvoj smo ih na našem terenu neočekivano lako savladali dok je u Prjedoru viđena dosta neizvjesnija utakmica u kojoj smo na poluvremenu imali prednost od desetak poena, ali je Prijedor u drugom poluvremenu zaigrao dosta borbenije i zasluženo pobijedio. Mislim da smo se mi poslije dva vezana trijumfa protiv najboljih ekipa u prvenstvu podigli, dobili na samopouzdanju i da ćemo dati sve od sebe da pokušamo da izborimo toliko željeno finale.

Kao što rekoste u regularnom dijelu prvenstva obje ekipe su zabilježile pobjede na domaćem terenu. Koliko će prednost domaćeg terena značiti u ovoj seriji?

Sigurno da će mnogo značiti prednost domaćeg terena ali neće to biti od presudnog značaja. Ako energija ne bude na visokom nivou, ako koncentracija i zalaganje ne budu onakvi kakvi treba da budu, prednost domaćeg terena nam neće značiti. Moramo biti pametni, dati sve od sebe da odigramo dobre utakmice i ako tako bude, ja vjerujem u uspijeh. Moram da kažem da mi imamo nešto što nema ni jedna ekipa u našoj ligi. To je publika koja je od početka uz ovaj tim. Koristim ovu priliku da im se zahvalim na podršci i da ih pozovem da budu uz nas kroz plejof, jer zajedno možemo mnogo. To znaju i naši protivnici i sigurno im nije svejedno kada dolaze u Foču. Za mene je naša publika najbolja u državi.

Znamo da je atmosfera u našem timu odlična. Kakvo je zdravstveno stanje u ekipi pred utakmice sa Prijedorom? U prethodnoj utakmici protiv Sokoca nije nastupio Goran Bodiroga.

Uz duzno poštovanje svih ekipa mislim da niko nije imao problema sa povredama ove godine kao mi. Naš najveći gubitak ove sezone je teška povreda Dejana Radovića, momka koji je kao zaštićeno godište bio možda i naš najvažniji igrač, jer je upravo on pravio veliku razliku u korist Sutjeske. Kasnije, u najvažnijem momentu povrijedio se Filip Kaluđerović. To je igrač koji svojim individualnim kvalitetima mnogo znači našoj ekipi i neke najvažnije utakmice na strani smo odigrali bez njega. Kada se Filip oporavio desio nam se novi peh. U utakmici sa Borcem povrijedili su se Goran Bodiroga i Marko Todorović veoma važni igrači naše ekipe. Marko je uz velike probleme uspio da stegne zube i odigra ove posljednje dvije utakmice bez i jednog treninga, dok se Goran Bodiroga još uvijek nije oporavio. Vidjećemo da li će do početka plejofa uspjeti da zaliječi povredu zgloba. Takodje, u utakmici protiv Radnika povrijedio se i Stefan Živanović koji je utakmicu sa Sokocem odigrao uz velike bolove u koljenu. Jako smo ponosni na sve igrače jer ne traže opravdanja već i povrijeđeni izlaze na teren i bore se za dres koji nose. Sve to sto nam se izdešavalo samo nas je ujedinilo. Nijednog momenta nismo odustajali iako su mnogi počeli da dižu ruke od nas. Držali smo se uvijek zajedno i tako će biti i sada. Nadam se da ćemo plejof odigrati u najačem sastavu.

Najiskusniji igrač nešeg tima, Ivan Radović, pruža odlične partije u zadnjih nekoliko utakmica. Čini se da je pred kraj prvenstva podigao formu, možda sada kada je to najpotrebnije.

Ivan kao naš kapiten je jako važan dio našeg tima. Ima veoma važnu ulogu u ovoj ekipi i slažem se da kako se primiče kraj sezone on podiže svoju formu. Nadam se da će u plejofu biti pravi i da će svojim partijama pomoći ekipi da dođe do važnih pobjeda.

Zahvaljujemo se treneru Ivanoviću na izdvojenom vremenu i želimo njemu i cijelom timu uspijeh u utakmicama sa Prijedorom, a onda nadamo se i u finalnim utakmicama. Sigurni smo da će dvorana u Foči opet biti ispunjena i da će naši igrači imati veliku podršku sa tribina.

Pročitano 242 puta Poslednji put izmenjeno sreda, 03 maj 2017 14:56
Sljedeća utakmica
Prethodna utakmica
31-05-2017 20:00
 
Radnik 69 : 71 Sutjeska
Team
Wins Lost
1 Radnik 21 5
2 Sutjeska 20 7
3 Prijedor 17 10
4 Sokolac 17 9
5 Rogatica 15 11
6 Student 14 12
7 Slavija 12 14
8 Varda 12 14
9 Borac 12 14
10 Heo 13 13
11 Rudar 11 15
12 Kozara 9 17
13 Bratunac 8 18
14 Teslić 2 24
Pratite nas na fejsbuku
facebook likebox joomla module
Najčitanije vijesti