• Generacija koja je igrala drugu saveznu ligu bivše Jugoslavije
  • Odlična atmosfera i pune tribine na utakmicama Sutjeske
  • Ekipa Sutjeske u sezoni 2015/2016
  • Prvaci Republike Srpske u sezoni 2009/2010
  • Slavlje na terenu posle finalne utakmice protiv ekipe Bratunca
petak, 21 april 2017 13:26

Derbi u Foči

Napisao
Ocenite ovaj članak
(0 Glasova)

U nedjelju od 19 časova igra se derbi utakmica Prvenstva Republike Srpske. Sutjeska na domaćem parketu dočekuje prvoplasirani Radnik iz Bijeljine. Ovo je dosta bitna utakmica za izabranike Milenka Ivanovića u borbi za što bolji plasma na kraju regularnog dijela sezone. Pobjedom bi naš tim došao na korak do toga da obezbjedi drugu poziciju pred doigravanje. Radnik je dva kola prije kraja obezbijedio prvu poziciju, pa će u Foči moći igrati rasterećenije, nego što je to bio slučaj u prvoj utakmici ove dvije ekipe. Tada je u Bijeljini Radnik slavio pobjedu od 76:74.

Trener Sutjeske Milenko Ivanović: „U nedjelju nas očekuje derbi sezone protiv prvoplasirane ekipe Radnika iz Bijeljine. Jako važna utakmica za nas u pokušaju da sačuvamo drugo mjesto pred početak plejofa. Moram da kažem da utakmicu dočekujemo sa mnogo kadrovskih problema. Goran Bodiroga (povreda skočnog zgloba) i Mladen Šolaja (privatne obaveze) sigurno neće nastupiti na ovom meču. Marko Todorović (povreda) i kapiten Ivan Radović (bolestan) nisu odradili nijedan trening ove sedmice i veliko je pitanje da li će i koliko biti spremni za utakmicu. Problemi su veliki, ali mi se ne predajemo. U kakvom god sastavu istrčimo na teren ja sam siguran da će momci dati svoj maksimum. Vjerujem u njih i očekujem dobru utakmicu. O ekipi Radnika ne treba trošiti riječi. Ekipa koja je popunjena na svim pozicijama kvalitetnim igračima, po mom mišljenju zasluženo su dva kola prije kraja regularnog dijela obezbijedili prvu poziciju na tabeli i sigurno će doći rasterećeni u Foču. Nadam se da će naša vjerna publika prepoznati ovaj zaista težak trenutak za naš klub, ispuniti dvoranu i kao i uvijek biti dodatni vjetar u leđa našoj ekipi. Vjerujem da uz veliku podršku publike možemo prevazići sve probleme i ostvariti pobjedu koja bi nas ostavila na drugom mjestu pred početak plejofa.

Ovom prilikom pozivamo publiku da još jednom bude šesti igrač našeg tima i da opet pokažu da Sutjeska ima najbolju publiku u ligi Republike Srpske.

Pročitano 290 puta Poslednji put izmenjeno petak, 21 april 2017 13:34
Sljedeća utakmica
Prethodna utakmica
31-05-2017 20:00
 
Radnik 69 : 71 Sutjeska
Team
Wins Lost
1 Radnik 21 5
2 Sutjeska 20 7
3 Prijedor 17 10
4 Sokolac 17 9
5 Rogatica 15 11
6 Student 14 12
7 Slavija 12 14
8 Varda 12 14
9 Borac 12 14
10 Heo 13 13
11 Rudar 11 15
12 Kozara 9 17
13 Bratunac 8 18
14 Teslić 2 24
Pratite nas na fejsbuku
facebook likebox joomla module
Najčitanije vijesti