• Generacija koja je igrala drugu saveznu ligu bivše Jugoslavije
  • Odlična atmosfera i pune tribine na utakmicama Sutjeske
  • Ekipa Sutjeske u sezoni 2015/2016
  • Prvaci Republike Srpske u sezoni 2009/2010
  • Slavlje na terenu posle finalne utakmice protiv ekipe Bratunca
četvrtak, 06 oktobar 2016 13:25

Sutjeska u novoj sezoni - Spoj mladosti i iskustva

Napisao
Ocenite ovaj članak
(0 Glasova)

Košarkaši Sutjeske pripremaju se za novu sezonu koja bi trebalo da počne 23. oktobra. Raspored takmičenja još uvijek nije poznat, kao ni tačan broj učesnika lige. Očekujemo da ovo bude veoma zanimljiva i kvalitetna sezona. Prošlogodišnji prvak RS, Prijedor, odustao je od Premijer lige zbog nedostatka finansija, a isto su odlučili i ostali klubovi koji su mogli zauzeti njihovo mjesto. Iz Premijer lige su ispala 2 kluba (Varda iz Višegrada i Radnik iz Bijeljine). Za sada je poznato da ligu sigurno igraju: Sutjeska, Heo, Varda, Sokolac, Rogatica, Radnik, Teslić, Kozara, Borac, Bratunac, Student, Ugljevik i Prijedor. S obzirom na to da je liga sastavljena od 13 klubova, moguće je i proširenje lige za još jedno mjesto kako bi u ligi učestvovao paran broj ekipa.

Što se tiče ekipe Sutjeske došlo je do određenih promjena u igračkom kadru. Ekipa je počela sa treninzima 12. septembra. Na klupi će i dalje biti mladi stručnjak Milenko Ivanović. Možda i najveće pojačanje je ostanak centra Nemanje Sladoja, koji je bio na probi u Švedskoj i Letoniji, a odbio je ponudu Leotara. Na poziciji 4, Sutjesku je pojačao Stefan Živanović, igrač koji je prošle sezone igrao za bijeljinski Radnik, a koji je ponikao u našem klubu.

Na pozicijama 2 i 3 Sutjeska će biti dosta oslabljena. Klub su napustili Stefan Radović koji je otišao u trebinjski Leotar i Milanko Kapuran, koji zbog zaposlenja ne trenira sa ekipom od ponedeljka. To su igrači koji će nam puno faliti ove sezone, prije svega nedostajaće njihova energija i dobra odbrana, a i obojica su dobri šuteri.

Odlaskom njih dvojice klub je morao da reaguje i doveden je Andrija Đerić na poziciji plejmejkera iz Višegrada. To je iskusan igrac, igrao je 5-6 sezona Premijer ligu BiH sa Vardom i našoj ekipi će dobro doći igrač sa takvim iskustvom.

Ukoliko u stručnom štabu pronađu adekvatnog igrača na poziciji beka, koji se uklapa u finansijsku konstrukciju kluba, sigurno je da ćemo se pojačati i na toj poziciji.

Ostali igrači koji su bili u timu prošle sezone igraće za Sutjesku i u predstojećoj.

Goran Bodiroga ima problema sa povredom leđa, povrijedio se već na prvom treningu i tek prije par dana je počeo sa laganim trčanjem. Nadamo se da će se do početka prvenstva oporaviti, jer svi znamo koliko znači ovoj ekipi.

Aleksandar Crnogorac se još nije priključio treninzima. Uz dopuštenje stručnog štaba, on individualno trenira i priključiće se ekipi u toku ove sedmice.

Iz juniorske selekcije prvom timu su priključeni Vladan Radović i Bojan Radović.

U narednom periodu ekipa Sutjeske će odigrati dosta prijateljskih utakmica, počev od četvrtka u 17 h, kada nam u goste dolazi ekipa Radnickog iz Goražda. Očekujemo da ćemo se uigrati i spremiti do početka sezone, i da ćemo kao i prošle sezone ostvariti zavidne rezultate.

Pročitano 634 puta Poslednji put izmenjeno četvrtak, 06 oktobar 2016 13:47
Sljedeća utakmica
Prethodna utakmica
31-05-2017 20:00
 
Radnik 69 : 71 Sutjeska
Team
Wins Lost
1 Radnik 21 5
2 Sutjeska 20 7
3 Prijedor 17 10
4 Sokolac 17 9
5 Rogatica 15 11
6 Student 14 12
7 Slavija 12 14
8 Varda 12 14
9 Borac 12 14
10 Heo 13 13
11 Rudar 11 15
12 Kozara 9 17
13 Bratunac 8 18
14 Teslić 2 24
Pratite nas na fejsbuku
facebook likebox joomla module
Najčitanije vijesti