Veliki uspjeh pionira Sutjeske

Napisao
Ocenite ovaj članak
(2 Glasova)
Slavlje pionira Sutjeske poslije utakmice Slavlje pionira Sutjeske poslije utakmice

Optimizam koji je vladao u Košarkaškom klubu "Sutjeska" pred revanš utakmicu protiv ekipe "Budučnosti" iz Bijeljine nije bio bez osnova. Nadoknadili su naši mladi košarkaši prednost gostiju, koja je iznosila 13 poena i plasirali se među četiri najbolje ekipe Republike Srpske.

Nije sve krenulo kako su očekivali izabranici trenera Ivanovića. Poslije prve četvrtine gosti su imali prednost od 6:13. Probudili su se igrači Sutjeske u drugoj četvrtini i smanjili rezultat. Na poluvremenu je bilo 27:29 za goste. Računajući i prvu utakmicu, to je bio velikih +15 za goste. U drugom poluvremenu furiozan start domaćina. Redali su se poeni, požrtvovanost naših klinaca bia je na najvećem nivou. To je znala da nagradi i fenomenalna publika. Do kraja trećeg perioda, prednost gostiju se istopila. Taj period igre Sutjeska je riješila u svoju korist rezutatom 22:8. Nastavili su mladi košarkaši našeg kluba sa dobrom igrom i u posljednjoj četvrtini, koja je završena rezultatom 19:13, za konačnih 68:50.

Najefikasniji u ekipi Sutjeske bio je Milutin Ostojić sa 30 poena, a pratili su ga Aleksandar Marić sa 20 i Aleksandar Bilinac sa 16.

Čestitam našim igračima na velikom uspjehu. Oni su to u potpunosti zaslužii svojim radom i odnosom na treninzima. Čast mi je što sam trener ove ekipe. Idemo na završni turnir potpuno rasterećeni, da odigramo što boje i dostojno predstavjamo naš grad i klub. Zahvalio bih se Upravi kluba koja nam daje veliku podršku i obezbježuje sve neophodne uslove za treniranje. Na kraju hvala publici koja je došla u velikom broju i nosila ove momke do velike pobjede, izjavio je trener Milenko Ivanović.

Pročitano 900 puta Poslednji put izmenjeno četvrtak, 18 februar 2016 22:42